III Festiwal Biegowy Powiatu Świdnickiego

Dziś odbył się po raz trzeci Festiwal Biegowy Powiatu Świdnickiego. „Biegający Świdnik” wspólnie ze Starostwem Powiatowym organizuje imprezę, która daje radość najmłodszym i nieco starszym amatorom biegania. Z roku na rok jest nas coraz więcej, a dzięki temu weselej. Miałem przyjemność wręczać trofea w biegach dzieci i młodzieży, żeby potem wystartować w tradycyjnym Teście Coopera. To jest zawsze wspaniały moment, kiedy dzieciaki dostają poważne puchary, stają na podium jak prawdziwi zwycięzcy i pozują do zdjęć. Bardzo się z nimi zawsze cieszę, bo wiem, że każde podium jest dla zawodnika ogromnym przeżyciem, ale też wielką inspiracją do dalszych treningów.

To był mój pierwszy bieg od niedzielnego maratonu (odpoczywam od biegania – przede wszystkim psychicznie) i przy okazji od paru dni walczę z chorobą, a jednak poszło nieźle. Test Coopera to bieg ciągły przez 12 minut, który pokazuje na jakim poziomie jesteśmy. Po upływie czasu mierzymy przebiegnięty dystans i sprawdzamy nasze parametry w opracowanych specjalnych tabelach. Pobiegłem dziś 3190 metrów, co oznacza „bardzo dobrze” w mojej kategorii wiekowej i „średnio” w kategorii sportowcy (a sportowcem nie jestem).

W zeszłym roku na Festiwalu były zgoła inne – upał był niesamowity (a Polska grała ze Szwajcarią w Mistrzostwach Europy). Pobiegłem wtedy 30 metrów mniej. Dziś była idealna temperatura, ale wiał wiatr (chyba moje przekleństwo w tym sezonie). Z dwojga złego na dystansie około 3km wolę słońce… Tak czy inaczej pobiegłem na luzie, ale musiałem powalczyć ze Sławkiem i Michałem, którzy pierwszej turze uzyskali bardzo dobre wyniki (mówili potem, że to życiówki – gratulacje!). Udało się pobiec trochę dalej niż oni (jednak musiałem uznać ogromną przewagę Łukasza Augustyniaka i dużą przewagę Artura Motyla – gratulacje chłopaki!). Dzięki temu mogłem stanąć na najniższym stopniu podium i odebrać pucharek za 3. miejsce!

Bardzo się cieszę i dziękuję za wspólne bieganie oraz super organizację imprezy „Biegającemu Świdnikowi”!

Galeria zdjęć z imprezy na profilu FB powiatu.  Zachęcam do polubienia i udostępniania! 🙂

Jedna uwaga do wpisu “III Festiwal Biegowy Powiatu Świdnickiego

Leave a Reply